GÖRÜŞ VE ÖNERİ

Bilindigi üzere, daha önce planlanmis olup, iptal edilen Okul Gelisim Koordinatörlerine yönelik "Uluslararasi Projeler ve Ortakliklar ile Avropas" konulu 3. modül yerine, kisi ve kurumlarin kullanimina yönelik bir bilgi paketi hazirligi yapilmistir. Bununla ilgili iki taslak belgeyi indirmek için tıklayınız. Her iki belge ve ek olacak referans belgeler görüsleriniz sonrasi degisikliklerin ardindan MEGEP web sitesinde yayinlanarak kurum ve kisilerin kullanimina sunulacaktir.

Bu bilgi paketine iliskin görüslerinizi su noktalardan hareketle almak istiyoruz:

    1. Bilgi paketinin ilk bölümünde sunulan 2007-2013 yillari arasinda mevcut AB Egitim Programlarina yönelik özet nitelikteki bilgiler yeterli midir? Degilse, hangi yönlerden ekleme veya degisiklik yapilmasini önerirsiniz?
    3. Proje yönetimi ve proje basvurularina yönelik ipuçlarini yeterli görüyor musunuz? Sizin uygun gördügünüz ve yardimci olabilecegine inandiginiz baska tavsiyeler varmidir? Varsa, kisaca yazabilir misiniz?
    4. Daha önce AB Egitim Programi veya diger uluslararasi programlara basvuru yapip kabul edilen herhangi bir projeniz (kisisel veya kurumsal) oldu mu?
    5. Evet ise, Proje ile ilgili
          a. Projenin adi
          b. Projenin kisa tanimi
          c. Süresi
          d. Bütçe tutari
    hakkinda kisa bir bilgi verebilir misiniz?

Ilgili geri bildiriminizi tercihen en kisa sürede, en geç 27.11 2007 günü mesai bitimine kadar kadar Besim Durgun, bhdurgun@gmail.com adresine iletilebilmeniz dilegiyle saygilar sunar, iyi çalismalar dilerim. (23.11.2007).

ÇALIŞTAY

Mesleki Eğitim Reformu ve Yeni Yaklaşımlar Çalıstayı

02 Kasım 2007 tarihinde İstanbul Ticaret Odası (İTO)

Türkiye'de Mesleki Eğitim alanında reform niteliğinde yapılan yenilikler ile Yeni Yaklaşımlar içerikli çalıştay, 02 Kasım 2007 tarihinde İ stanbul Ticaret Odasi (İTO) ‘nda yapıldı. Çalıştaya, MEB PKM Baskanı Mahmut Tüncel, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü M. Ata Özer, MEGEP Projesi Direktörü Osman Yalçın, MEGEP Projesi Eğitim Ögretim Uzmanı Şennur Çetin, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Borat, İTO Meclis Baskan Yard. ve İl Genel Meclisi Baskanı Hasan Büyükdede, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Erken, İTO üyesi kuruluşların temsilcileri ve sosyal ortak temsilcileri katıldılar.

M. Ata Özer, Mahmut Tüncel, Hasan Büyükdede, Erhan Erken tarafından toplantının önemi ve mesleki eğitimin ülke ekonomisindeki yeri içerikli açılış konuşmalarını tamamladılar. Daha sonra, “AB ve Türkiye'de Mesleki Yeterlilikler”, MEGEP Projesinin Mesleki Eğitim Reformuna Katkıları”, “Mesleki Eğitimde Yeterliliğe Dayalı Modüler Program Yaklaşımı”, “Sektörlerin Eğitim ve İstihdamdaki Önemi” konularında sırasıyla; Osman Yalçın, MEB-MEGEP Projesi Direktörü, Lars Wilhelmsson, MEGEP Projesi Eğt. Öğr. Uzmanı, Şennur Çetin, MEGEP Projesi Eğt. Öğr. Uzmanı, Prof. Dr. Oğuz Borat, Fatih Üniversitesi Rektörü katılımcıları bilgilendirdiler.

Katılımcılar tarafindan meslek standardlarının hazırlanması, test ve değerlendirme, sertifika içerikli sorulan sorular konusmacılar tarafından cevaplandırılarak toplantı tamamlanmıştır.

Sunumlar ve fotograflar için tıklayınız (06.11.2007).

DUYURU

MEGEP İstanbul Bölge Ofisi bulunduğu adresten başka bir adrese taşınmıştır. Yeni adres ve tel bilgilerini "Proje Ekibi" kısmında bulunmaktadır (10.09.2007).

"Mesleki Eğitim Sisteminde Yeni Eğilimler ve Modüler Sistem" Kitabının Dağıtımı

İlgili kitap Bursa ilinde Tophane EML ve BESOB, Kocaeli ilinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tekirdağ ilinde Tekirdağ AOTML ve İstanbul ilinde ise Bilgi Merkezine toplu olarak gönderilmiştir. Bu kitap bu kurumlar tarafından sosyal ortak, üniversite ve diğer pilot kurumlara dağıtılacaktır. Diğer pilot kurumların bu kurumlarla iletişime geçip ilgili kitabı edinmesi gerekmektedir.(03.09.2007)

MESLEK STANDARTLARI VE ÖĞRETİM PROGRAMLARI DAĞITIMI

Sayın pilot kurum yetkilileri meslek standartları ve öğretim programları (42 alan) kitapçıkları bazı pilot okullara gönderilmiştir. Meslek standartları pilot kurum tarafından ilgili sosyal ortaklara dağıtılacaktır. Öğretim programları ise diğer pilot okullarla paylaşılacaktır. Artan öğretim programları ise pilot kurum olmayan okullarla paylaşılacaktır. Öğretim programını temin etmek isteyen okulun listede kendine yakın okuldan öğretim programını temin etmesi gerekmektedir.

Dağıtım listesini indirmek için tıklayınız. (31.08.2007)

EĞİTİM

Yönetici Eğitimleri Yaygınlaştırma Çalışmaları kapsamında 27-29 Ağustos 2007 tarihinde AYDIN-KUŞADASI Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde Formatör olarak seçilen kurumlar için Yönetici Eğitimi yapılacaktır.

Bakanlık Onayını indirmek için tıklayınız. (20.08.2007)

DUYURU !! MEGEP Genel Ekpman Garanti

MEGEP kapsaminda Escort Bilgisayar A.S.' den alinan Genel Ekipman Paketindeki (Pket1-Bilgisayar Teknolojisi Ekipmanlari, Paket2-Sunum Cihazlari) ekipmanlarin garanti süreleri bitmistir. Garanti süesi zarfında firmanın tükümlülüğünü yerine getirip getirmediğinin 27 Temmuz 2007 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir. Bununla ilgili açıklamayı, bakanlık onayını ve idareci el kitabını indirmek için tıklayınız.(18.07.2007)

DUYURU !! ÇALIŞTAY

Türkiye'de Mesleki Egitim Reformuna Sanayi ve Hizmet Sektörlerinin Katilimi Çalistayi

29 Haziran 2007 tarihinde Istanbul Ticaret Odasi (ITO)

Sunumlar ve fotograflar için tıklayınız.(05.07.2007)

DUYURU !! ANKETLERİN TESLİMİ

SOSYAL ORTAKLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ anketlerinin en geç 20 Haziran 2007 tarihine kadar ozaysert@yahoo.com veya ozaysert@meb.gov.tr adreslerine gönerilmesi gerekmektedir. Bu arada her kurum kendi okulu içinde bu anketten doldurtacaktır.(18.06.2007)

DUYURU !! ANKET ÇALIŞMASI

SOSYAL ORTAKLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ anketinin Bilgisayar ortamında doldurulmaya uygun formatını indirmek için tıklayınız.(28.05.2007)

DUYURU !! ANKET ÇALIŞMASI- DÖÖ ve ÖPK Öğretmenlerin Dikkatine...

Sosyal ortaklığın geliştirilmesi amacıyla yapılan anket çalışması kapsamında her pilot kurum yöneticisi bu anketlerden kendi kurumu için dolduracaktır. Anket kapak yazısını indirmek için tıklayınız.(24.05.2007)

DUYURU !! ANKET ÇALIŞMASI- SOSYAL ORTAKLIĞIN GELİŞTİRİLMESİ

Sosyal ortaklığın geliştirilmesi amacıyla sosyal ortak kuruluşları, organize sanayi bölgeleri, işletmeler, pilot kurumlar ve il milli eğitim müdürlüklerine uygulanacak olan anket formu ve bakanlık onayını indirmek için tıklayınız.(23.05.2007)

DUYURU !! SEMİNER - HAYAT BOYU ÖĞRENME

07 Haziran ve 08 Haziran 2007 tarihlerinde, pilot kurum yöneticilerinin katılacağı Hayat Boyu Öğrenme semineri yapılacaktır. İlgili dökümanları indirmek için tıklayınız.(18.05.2007)

DUYURU !! EĞİTİM ÖNCESİ ÇALIŞMA

Değerli arkadaşlar, bildiginiz üzere Gelişim Koordinatörlüğü modül-2 eğitimi 17-18 Mayıs 2007 tarihinde Yalova AOTML'de yapılacaktır. Siz katılımcıların, bu eğitime gelmeden önce okullarınızda ekli belgelerde belirtilen ve istenilen calışmaları yaparak gelmeniz eğitimi verecek hocalarımız tarafından istenilmektedir. İlgili dökümanları indirmek için tıklayınız.(10.05.2007)

DUYURU !! EĞİTİM

Yönetici Eğitimleri Yaygınlaştırma Çalışmaları kapsamında 14-17 Mayıs 2007 tarihinde Ankara-Başkent Öğretmenevinde Formatör olarak seçilen kurumlar için Yönetici Eğitimi yapılacaktır.

Bakanlık Onayını indirmek için tıklayınız. (02.05.2007)

DUYURU !! EĞİTİM

Pilot Kurumlarda Görevli DÖÖ 'ler ve ÖPK 'leri için " GELISIM KOORDINATÖRLÜGÜ-MODÜL:2 EGİTİMİ", 17-18 Mayıs 2007 tarihinde YALOVA AOTML-Uygulama Oteli'nde yapilacaktir.

Açıklama, Katılımcı Listesi ve Bakanlık Onayını indirmek için tıklayınız. (02.05.2007)

DUYURU !! DÖÖ-ÖPK ONAY

Pilot Kurumlarda Görevli DÖÖ 'ler ve ÖPK 'lerin Bakanlık onayını indirmek için tıklayınız. (09.04.2007)

DUYURU !! EĞİTİM

Pilot Kurumlarda Görevli DÖÖ 'ler ve ÖPK 'leri için " GELISIM KOORDINATÖRLÜGÜ-MODÜL:1 EGİTİMİ", 19-20 Nisan 2007 tarihinde YALOVA AOTML-Uygulama Oteli'nde yapilacaktir.

Açıklama, Katılımcı Listesi ve Bakanlık Onayını indirmek için tıklayınız. (04.04.2007)

DUYURU !! SEMİNER

MEGEP-İs Piyasası Bileşeni tarafından, Pilot Mesleki Eğitim Kurumlarının Yöneticileri ile Sosyal Ortak Temsilcilerine yönelik olarak “ Mesleki Eğitimde Sosyal Ortaklığın Geliştirilmesi ” semineri, kısa dönemli uzmanlar Niels Kristensen, Axel Neubert ve Mehmet Cemil Özden'in eğiticiliğinde; 27-28 Mart 2007 tarihinde Bursa, Kocaeli ve Tekirdağ illeri katılımcıları ve 29-30 Mart 2007 tarihinde İstanbul ili katılımcıları için Yalova AOTML-Uygulama Oteli'nde gerçekleşmiştir.

Program, Sunumlar ve Fotograflar için tıklayınız. (04.04.2007)

DUYURU !! ÇALIŞTAY

Türkiye'de Mesleki Eğitim Reformu Strateji Belgesi Üzerinde

Sektör Temsilcileriyle UluslararasıÇalıştay

29-30 Mart 2007, THY A.O Gn. Md.gü ViP Salonu – ISTANBUL

Proje kapsamında hazırlanması hedeflenen “ Türkiye'de Mesleki Egitim Reformu Strateji Belgesi ” üzerinde sektör temsilcileriyle yapılan uluslararasıçalıştay, 29-30 Mart 2007 tarihlerinde THY A.O Genel Müdürlüğü salonlarında yapıldı. Çalıştaya, MEB-PKM Megep Projesi Direktörü Osman Yalçın, MEB İstanbul MEM MTE Sb. Md. Azize Gökmen, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Eğitim Öğretim Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Balcı, Megep Projesi Ekip Lideri Reinhard Rolla, Avrupa Eğitim Vakfı Temsilcisi Arjen VOS, Avrupa Mesleki Eğitim Geliştirme Merkezi temsilcisi Loukas Zahilas, Megep Projesi kısa dönemli uzman Jean Pierre Jallade, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Borat ve çeşitli sektörlerin temsilcileri katılmıştır.

Sektör temsilcileri çalıştayda; İstihdamla İliskinin Güçlendirilmesi, Kalitenin Artırılması, Mesleki Eğitim ve Öğretimin Statüsünü Yükseltmek, Sosyal Kapsamın Teşvik Edilmesi, Mesleki Eğitimin Finansmanı için Kaynakların Harekete Geçirilmesi, Etkinliği Artırmak İçin Yerelleşme, başlıklarında görüşlerini bildirdiler.

Sunumlar ve fotograflar için tıklayınız. (04.04.2007)

DUYURU !! Modüler Öğretimde En İyi Uygulamalar

Proje merkezi, okulunuzdaki modüler yaklaşımın ve öğrenci merkezli öğrenmenin başarılı uygulamaların belgelenmesi ve dokümantasyonların MEGEP projesine teslim edilmesini istemektedir. İlgili döküman için tıklayınız. (13.03.2007)

DUYURU !! SEMİNER

MEGEP-İş Piyasası bileşeni tarafından, Pilot Mesleki Eğitim Kurumlarının Yöneticileri ile Sosyal Ortak Temsilcilerine yönelik olarak; 27-28 Mart 2007 ve 29-30 Mart 2007 tarihlerinde (iki ayrı grup için) gerçekleşmek üzere "Mesleki Eğitimde Sosyal Ortaklığın Geliştirilmesi" konulu seminer planlanmıştır.

Pilot illere göre seminer tarihi, yeri, bakanlık onayı ve diğer bilgiler için tıklayınız.

DUYURU !! Teknik Eğitim Anketi

Bölgemizde gerçekleştirilen Teknik Eğitimlerin Değerlendirilmesi amacıyla okulunuzdan bu eğitimlere katılan öğretmenlere ve işyerlerine yönelik bir anket uygulanacaktır. Aşağıdaki dosyada İstanbul Bölgede yapılan Teknik eğitimler yer almaktadır. Listeye göre Okulunda eğitime katılmış öğretmen bulunan, Değişim Önderi ve Program Koordinatörü Öğretmenlerimiz, bu anketleri arkadaşlarına ve eğitimi aldıkları kuruma uygulayacaklardır. Kurum hangi okula daha yakınsa onun sorumluluğunda olacaktır. Dökümanlar için tıklayınız. (21.01.2007)

Anketler uygulandıktan sonra öğretmen ve işyeri bazında serkanmegep@yahoo.com internet adresine elektronik olarak yollanacaktır. Şimdiden sonsuz teşekkür ederiz.

DUYURU !! Tanitim Yönlendirme Dersi Degerlendirme Anketi

9. sinifta okutulmakta olan Tanitim ve Yönlendirme Dersinin ne derecede faydali oldugunu belirlemek amaci 10. sınıflara uygulamak üzere hazirlanan anketle ilgili dökümanlara ulaşmak için tıklayınız. (20.01.2007)

NOT; Anketler uygulandıktan sonra size gönderilen tabloya girilip serkanmegep@yahoo.com adresine elektronik olarak gönderilmelidir. Ayrıca bize göndereceğiniz Kargoya cd olarak tabloyu eklemenizi rica ediyoruz.

MODÜL İNCELEME KOMİSYONLARI

Proje kapsamında modül inceleme komisyonları devam etmektedir.

Modül İncelemele Çalışmaları 22-26 Ocak, 29 Ocak-02 Şubat ve 05-09 Şubat 2007 tarihlerinde Kuşadası And. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde (Kadınlar denizi mevki son durak Kuşadası/Aydın Tel : 0 505 854 37 90) yapılacaktır. Makam onayı ve listeleri indirmek için tıklayınız (17.01.2007)

Sektörel Yeterliliklerin Mesleki Yeterlilik Kurumu Çerçevesinde Degerlendirilmesi Çalistayi

MYK Kanunu ile MYK'nun çalismasi, sektörler ve egitim arasindaki iliskileri içeren çalistay, 09 Ocak 2007 tarihinde THY Genel Müdürlügü VIP salonunda gerçeklesti.

Çalistaya; ÇvSGB'gi Müstesari Enis YETER, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, MYK Baskani Bayram Akbas, AB Egitim Projeleri Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Balci, MEGEP Projesi Direktörü Osman Yalçin, MEGEP Projesi Ekip Lideri Reinhard Rolla, Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oguz Borat, Istanbul Il MEM MTE ve Projelerden Sorumlu Sube Müdürü Azize Gökmen ve sektörler ile STK temsilcileri katildilar. Haber sunum ve resimler için tıklayın. (10.01.2007)

DUYURU !!ÖNEMLİ!! Sayın Pilot Kurum Yöneticileri, Değişim Önderi ve Proğram Koordinatörleri..

Teslim aldığınız modül kitapçıklarıyla ilgili olarak 1 orjinal kopyanın bölgemize ulşaması gerekiyordu. Lütfen 12 Ocak 2007 ye kadar bu orjinal nüshaları gönderiniz. Orjinal nüshadan önce fakslamanızı önemle rica ediyoruz. Ayrıca modül kitapçıkları ile ilgili sorunlarınızı tutanak şeklinde bize ve firmaya göndermeniz gerekmektedir. Bazı okullarımıza alan ve dallarının dışında veya ortak alan modüllerinden fazla gitmiştir. Böyle bir durumda elinizdeki fazla modülleri firmaya bir tutanak yazıp göndermeniz gerekmektedir. Bütün yazışmalarınızın bir örneğinide lütfen bölge ofismize gönderiniz.(10.01.2007)

DUYURU !!ÖNEMLİ!! Sayın Pilot Kurum Yöneticileri;

Pilot Okullarımızda okutulmak üzere alanlarla ilgili modül kitapçıkları Kargoya verilmiştir. En geç 20 Aralık 2006 tarihinden itibaren elinizde olacaktır. Sadece Motorlu Araçlar Alanı ile ilgili modüller 22 Aralık tarihinden itibaren kargoya verilecektir. Modül kitapçıklarının içinden çıkan 3 adet teslim alma tutanağının acilen imzalanıp Bölgemize öncelikle fakslanması, 1orijinal kopyanın okulda kalması suretiyle daha sonra da orijinal 1 kopyasının kargo ile ofisimize 1 kopyasınında firmaya gönderilmesi hususunda yardımlarınızı bekler hassasiyetiniz konusunda teşekkür ederiz. (20.12.2006)

DUYURU !! "İŞ PİYASASI İHTİYAÇ ANALİZİ EL KİTABI SEMİNERİ" DUYURU YAZISI DOSYALARI İLE BİRLİKTE REVİZE EDİLMİŞTİR. LÜTFEN İNCELEYİNİZ..

MEGEP Projesi kapsamında "Yerel İş Piyasası Analiz Eğitimleri" 16/17 ve 18/19 Ocak 2007 tarihlerinde 2 grup halinde "Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm M.L. Uygulama Otelinde (Nispetiye cad. Koç Köprüsü yanı Etiler/İstanbul)" yapılacaktır.

Seminerle ilgili onaylara ve dökümanlara ulaşmak için tıklayınız. Lütfen seminere gelmeden önce Kişisel Profil Anketini doldurunuz ve beraberinizde getiriniz. (13.12.2006)

14.12.2006 Tarihinde Revize edilmiş katılımcı listelerini görmek için tıklayınız. (14.12.2006)

Pilot Kurum - Yönetici Egitimleri Tamamlandi

Pilot Kurumlarin yöneticileri için planlanan ve 2004 yilinin Mayis ayinda baslayan, toplam 6 modül ve 5 çalistiriciliktan olusan Yönetici Egitimleri ; 20-21/ 22-23 Kasim 2006 tarihlerinde Yalova AOTML Uygulama Oteli'nde gerçeklesen “Bireysel Yaparak Ögrenme” konulu son egitimle sonuçlandi.

 

Pilot Kurumlarin yöneticileri, önceki 5 modülde edindikleri bilgi ve deneyimlerinin, kurumlarinin gelisimine nasil katki sagladigini, yerli ve yabanci uzmanlardan olusan kurula sunarak açikladilar ve sertifikalarini aldilar.

Resimleri indirmek için tıklayınız.(27.11.2006)

DUYURU !! Sayin Pilot Kurum Yöneticileri;

Milli Eğitim Bakanlığı' na bağlı pilot kurumlarda halen görevli olan DÖÖ ve ÖPK'larin, Gelisim Koordinatörlügü ile ilgili ileride muhtemel görev degisikleri öncesinde, bir egitim ihtiyaci tespiti çalismasinin yapilmasi proje merkezi tarafindan istenmistir.  

Bu amaçla ilgili açıklama ve dökümanları indirmek için tıklayınız. (16.11.2006)

MESLEKİ YETERLİLİKLER SİSTEMİ ÇALIŞTAYI

4 Kasim 2006 tarihinde, MEB / PKM Baskanligi ile THY Genel Müdürlügü tarafindan, MEGEP projesi destegi ile organize edilen “ Mesleki Yeterlilikler Sistemi Çalistayi ” Istanbul-THY Egitim Merkezi Konferans salonunda gerçeklesmistir.

Çalistaya; MEB TTK Daire Baskani Recep Altin, EARGED Baskan Yard. Osman Yildirim, MEGEP Projesi Direktörü Osman Yalçin, Istanbul Il MEM MTE Sb. Md. Azize Gökmen ve Avr. Komisyonu Projeler Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Balci ile Istanbul Bölgesi Sosyal Ortak temsilcileri ve Üniversite Ögretim üyeleri katilmistir.

Çalistay Gündemi, Fotograflar, Katilimci Listesi, ve Sunumlar

DUYURU !! MODÜL İNCELEME KOMİSYONLARI

Proje kapsamında modül inceleme komisyonları devam etmektedir.

Modül İncelemele Çalışmaları 30 Ekim-3 Kasım, 06-10 Kasım ve 13-17 Kasım 2006 tarihlerinde Kuşadası And. Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Otelinde (Kadınlar denizi mevki son durak Kuşadası/Aydın Tel : 0 505 854 37 90) yapılacaktır. Makam onayı ve listeleri indirmek için tıklayınız (19.10.2006)

DUYURU !! Yönetici Eğitimi -Modül 6 ile ilgili dökümanları indirmek için tıklayınız.(10.10.2006)

NOT; Lütfen kısa zaman aralıkları içinde bu kısmı inceleyiniz. Dökümanlar elimize ulaştıkça buraya göndereceğiz.

ÖNEMLİ !! MESLEKI EKIPMAN DAGITIMI

Sayın Pilot Kurum Yönetici, D.Ö.Ö. ve Ö.P.K' leri Mesleki Ekipman Dağıtımı ile ilgili sorunlar ve yapılacakları indirmek için tıklayınız.

MODÜL 6- Yönetici Eğitimi için önemli NOT!!

20-21/22-23 Kasım 2006 tarihinde Yalova Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan Yönetici Eğitimi- Modül 6 için her pilot kuruma ayrılan ve önceden belirlenen 75 dakikalık sunum, 60 dakikaya inmiştir. Bilgilerinize duyurulur.

Yayginlastirma Çalismalar 

Mesleki Egitim okullarinda yeterlige dayali modüler egitim programlarinin uygulanmasi için yayginlastirma egitim faaliyetleri Haziran 2006 ayinda bölgemizde tamamlanmistir.

Asagidaki tablo bölgemizdeki yayginlastirma faaliyetinde egitim alan ögretmenlerin ve okullarin sayilarini göstermektedir

 

 

Istanbul

Bursa

Kocaeli

Tekirdag

Toplam

Okul Sayisi

171

50

25

21

267

Egitilen Ögretmen

2968

1037

519

376

4 900

Yukaridaki etkinlik, bölgemizdeki pilot okullarda görevli DÖÖ ve ÖPK'leri tarafindan gerçeklestirilmistir.

DUYURU !! Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinde, Makine Teknolojisi ve Mekatronik Alanlarında yapılan Eğiticilerin Teknik Eğitimi tamamlanmıştır. Haber ve Fotograflara ulaşmak için tıklayınız.(26.09.2006)

DUYURU !! MESLEKI EKIPMAN DAGITIMI (Ekipman Değişikliği)

MEGEP Pilot Kurumlarina Dagitimi yapilacak Mesleki Ekipman paketlerinden 1,12 ve 18. paketlerdeki bazı ürünlerde değişiklik olmuştur. Yapılan değişiklikler www.megep.meb.gov.tr sitesinde hali hazırda yayınlanan MEGEP Mesleki Ekipman Teslim Alma İdareci El Kitaplarına yansıtılmıştır. Ayrıca değişiklik onayını indirmek için tıklayınız.(22.09.2006)

DUYURU !! MESLEKI EKIPMAN DAGITIMI (2.Onay)

MEGEP Pilot Kurumlarina Dagitimi yapilacak Mesleki Ekipman paketleri (2,4,7,18 ve 19. paketler) için Dagitim onayi ve Teslim Alma Idareci El Kitaplarini www.megep.meb.gov.tr adresinden indirebilirsiniz. (22.09.2006)

DUYURU !! MEGEP Pilot Kurumlarında ve Koordinatör Okullarda görevli olan Değişim Önderi ve Program Koordinatörü öğretmenlerimizin görevlendirilmelerine ilişkin bakanlık onayı için tıklayınız. (22.09.2006)
DUYURU !! 20-21/22-23 Kasım 2006 tarihinde Yalova Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde gerçekleşecek olan Yönetici Eğitimi Modül 6 Eğitimi aktivite yeri,konaklama,onay ve grup dağılımı bilgileri için tıklayınız. (07.09.2006)
DUYURU !! 04.09.2006-08.09.2006 tarihleri arasında yapılacak olan MEKATRONİK eğitiminin, bakanlık onayı eğitim yeri, konaklama ve diğer bilgilerini indirmek için tıklayınız. (01.09.2006)
DUYURU !! Meslekî ve Teknik Orta Ögretim Okullarinda Görevli Yönetici, Atölye ve Meslek Dersi Ögretmenleri Için 28 Agustos-15 Eylül 2006 Tarihleri Arasinda Modüler Egitim Uygulamasi Toplantilarina (Yayginlastirma Egitimi) Ait Onay ve Eki Listeyi indirmek için tıklayınız. (24.08.2006)
DUYURU !! 28.08.2006-08.09.2006 tarihleri arasında yapılacak olan CAD/CAM eğitiminin, bakanlık onayı eğitim yeri, konaklama ve diğer bilgilerini indirmek için tıklayınız. (22.08.2006)

DUYURU !! MESLEKI EKIPMAN DAGITIMI

MEGEP Pilot Kurumlarina Dagitimi yapilacak Mesleki Ekipman paketleri için Dagitim onayi ve Teslim Alma Idareci El Kitaplarini www.megep.meb.gov.tr adresinden indirebilirsiniz. (22.08.2006)

DUYURU !! 10-14 Temmuz 2006 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevinde 2.,3. ve 4. seviye sertifika programları ve eğitim standart çalışmaları yapılacaktır. İlgili Bakanlık Onayı ve Aktivite-Konaklama" yerlerini indirmek için tıklayınız.(05.07.2006)

Not : Çalışma 10 Temmuz Pazartesi Saat 13:00 da başlayacağı için konaklamalar Pazartesi sabahından itibaren kabul edilecektir.

DUYURU !! 12 Haziran 2006 tarihinde Bursa ilinde yapılan 6.BDK toplantısı sunumlarını indirmek için tıklayınız. (05.07.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında yaygınlaştırma seminerlerinde uygulanan anketlerin 30 Haziran 2006 ya kadar serkanmegep@yahoo.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Gönderimlerin ekli örnekteki gibi olmasını rica ediyoruz. Örneği görmek için tıklayınız.(23.08.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında gelen ekipmanların etiketlenmesi (Genel Lise) için gerekli dökümanları indirmek için tıklayınız. (Etiketler Yönetici Eğitiminde Dağıtılacaktır). (16.06.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında Yönetici Eğitimi Modül 5 Coaching 20-21/22-23 Haziran 2006 tarihlerinde yapılacaktır. Bakanlık Onayı, Aktivite ve konaklama yerlerini indirmek için tıklayınız. (16.06.2006)
DUYURU !!TTK tarafından onaylana 42 alan 194 dala ait Çerçeve Öğretim Programlarını indirmek için tıklayınız.(12.06.2006)
MEGEP kapsamında İstanbul Bölgedeki tüm mesleki eğitim okullarında yapılan yaygınlaştırma eğitimlerinde kullanılacak anket formları için tıklayınız.(12.06.2006)

DUYURU !! 12-16 Haziran 2006 tarihlerinde modülleri incelemede görevendirilecek Personelin "Modül İnceleme Komisyonu Onayı ve Aktivite-Konaklama" yerlerini indirmek için tıklayınız.(08.06.2006)

DUYURU !!MEGEP kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bütün mesleki eğitim okullarında yapılacak olan yaygınlaştırma Eğitimleri dökümanlarını ve imza çizelgesini indirmek için tıklayınız.(06.06.2006)
DUYURU !! MEGEP kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bütün mesleki eğitim okullarında yapılacak olan yaygınlaştırma Eğitimleri Bakanlık onayı İl onayı ve Eğitim yapılacak okulların listesini ve tarihlerini görmek için tıklayınız.(06.06.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 10. sınıflarda uygulanmakta olan modüler öğretim programlarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla yapılan anketlerin birleştirilmesi amacıyla 26.05.2006 tarihinde saat 10:00 da MEGEP Bölge ofisinde yapılacak toplantının (sadece İstanbul ili) onayını indirmek için tıklayınız. (Not : Her okuldan bir dizüstü bilgisayar getirilmesi gerekmektedir).
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 10. sınıflarda uygulanmakta olan modüler öğretim programlarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla yapılan anketlerin değerlendirme formunu indirmek için tıklayınız. (23.05.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 10. sınıflarda uygulanmakta olan modüler öğretim programlarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla, 10. sınıflarda öğrencisi bulunan okullarda DÖÖ ve ÖPK öğretmenler tarafından anket uygulaması yapılacaktır. Anket uygulamaları 26.05.2006 tarihine kadar MEGEP Bölge Ofisine teslim edilecektir. Bunla ilgili onay, anket formu, görüşme formu, uygulama kılavuzunu indirmek için tıklayınız.(17.05.2006)
DUYURU !! 22-26 Mayis 2006 Tarihlerinde modülleri incelemede görevendirilecek Personelin "Modül Inceleme Komisyonu Onayi ve Aktivite-Konaklama yerlerini indirmek için tıklayınız.(16.05.2006)
DUYURU !! 10. Sınıfta Alana geçiş ve Teknik Lise Öğrenci Kayıtları genelgesi yayınlanmıştır. Genelgeye ulaşmak için tıklayınız. (17.04.2006)
HABER İstanbulda Açılan Mesleki Eğitim Bilgi Merkezi hakkında Basında çıkan haberleri görmek için tıklayınız. (17.04.2006)
DUYURU !! Pilot Kurumlardaki Degisim Önderi Ögretmen ve Program Koordinatörü Ögretmenlerin Görevlendirme Onayi için tıklayınız. (30.03.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 27 -31 Mart 2006 Tarihlerinde yapilacak olan Modüler Program Gelistirme Onayi ve Konaklama Yerlerini indirmek için tıklayınız. (23.03.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 5. Modul Yönetici Eğitimi 10-11/12-13 Nisan 2006 tarihlerinde yapılacaktır. Bakanlık onayı, Aktivite ve konaklama yerlerini indirmek için tıklayınız. (21.03.2006)

VET INFO CENTRE

 

Mesleki Egitim Bilgi Merkezi Açıldı!

 

Sayın Ömer Balıbey, İstanbul İl Milli Egitim Müdürü

Sayın Hans Jörg Kretschmer, AK Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi

Sayın Prof. Dr. Nejat Birinci, Milli Egitim Bakanliği Müsteşari

konuşmaları ile 9 Mart 2006 tarihinde açılmıstır.

Açılışa; Mehmet Temel Müsteşar Yard.- MEB, Erdoğan Serdengeçti-PKM Başkanı, MEB Genel Müdürlerimiz, Prof. Dr. Mustafa Balcı-Avrupa Komisyonu Delegasyonu, sosyal ortaklarımızın temsilcileri, İstanbul ilindeki mesleki eğitim okullarımızın yöneticileri, MEGEP Projesi yönetici ve uzmanlari ile davetliler katılmıstır.

http://mesbil.meb.gov.tr, mesbil@meb.gov.tr

Tel: 0212 249 0880, Fax: 0212 249 0881

İstiklal Caddesi No: 48 Beyoğlu - İstanbul

Dökümanlar için tıklayınız.

Resimler için tıklayınız.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Marmara Üniversitesi tarafindan MEGEP Projesinin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye'de Mesleki Eğitim-Öğretim Sistemi ve Yeterlilikler Çerçevesi Uluslararası Konferansı, 09-10 Mart 2006 tarihinde İstanbul Zübeyde Hanım Ögretmenevi'nde yapıldı.

Prof.Dr. Merih Kemal Omal, M.Ü. Rektör Vekili

Prof.Dr. İsa Esme, YÖK Başkan Vekili

Hans Jörg Kretschmer, AK Türkiye Delegasyonu Büyükelçisi

Prof. Dr. Nejat Birinci, MEB Müsteşari

ile

Müsteşar Yardımcıları, MEB Genel Müdürleri, Üniversite Dekanları ve Öğretim Üyeleri ve davetlilerin katıldığı ve 400 katılımcının iştiraki ile gerçekleşen konferansın

•  Gündemi

•  Katılımcı listesi

•  Çalistay çıktıları

•  Fotoğraflar

 

ekte sunulmustur.

 

Dökümanlar için tıklayınız...

DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 13-17 mart 2006 Tarihlerinde yapilacak olan 11 ve 12. sinif modülleri incelemede görevendirilecek Personelin "Modül Inceleme Komisyonu Onayi, Konaklama ve Aktivite Yerleri için tıklayınız.(03.03.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 6 -10 Mart 2006 Tarihlerinde yapilacak olan Modüler Program Gelistirme Onayinı indirmek için tıklayınız. (03.03.2006)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında Kocaeli İlindeki Mesleki Eğitimin Swot analizi raporu tıklayınız. (27.02.2006)
DUYURU !! 6 -10 Subat 2006 Tarihlerinde yapilacak olan Modüler Program Gelistirme Onayı, Konaklama,Aktivite ve Ulaşım bilgilerini görmek için tıklayınız. (02.02.2006)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında 17-18.01.2006/19-20.01.2006 tarihlerinde yapılacak olan Yönetici Eğitimi Modul 4 Çalıştırıcılık eğitimi onay ve listeleri indirmek için tıklayınız. (06.01.2006)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında 16 -20 Ocak 2006 Tarihlerinde yapilacak olan Modüler Program Gelistirme Egitimleri Onayı, Açıklama ve Uçuş Bilgilerini indirmek için tıklayınız. (05.01.2006)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında Genel Liselere satın alınan ekipmanlardan Paket 3 ve Paket 4 daha önce dağıtılmaya başlanmış ve devam etmektedir. Paket 1 ve Paket 2 ekipmanları ise yeni dağıtılmaya başlanmıştır. Paket 1,2,3,4 ' ün teslim alma tutanaklarını indirmek için tıklayınız.(03.01.2006)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında Yönetici Eğitimi Kolaylaştırıcılık Çalıştayı 17-18-19-20 Ocak 2006 tarihinde yapılacaktır. Makam onayı ilerleyen tarihlerde web e atılacaktır. Grupları indirmek için lütfen tıklayınız.
DUYURU !!İstanbul Bölgesi 5.BDK Toplantısı (Gebze) tutankaları ve resimleri için tıklayınız. (26.12.2005)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında devam etmekte olan modüllerin yaziminda görevendirilecek Personelin "Modül Yazim Onayi " (Aralık) ve tarihleri için tıklayınız.(22.12.2005)
DUYURU !! MEGEP Projesi Kapsamında Alanya,Mersin ve Eskişehirde yapılacak olan Modül İnceleme Komisyon Çalışmaları ile ilgi onay,Konaklama ve Ulaşım Bilgileri İçin tıklayınız.(22.12.2005)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında pilot kurumlar tarafından gerçekleştirilen Eşleştirme ziyaretleri raporları için tıklayınız. (22.12.2005)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında Bursa İlindeki Mesleki Eğitimin Swot analizi raporu tıklayınız. (20.12..2005)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında İş Piyasası çalışmaları kapsamında,21 Kasım-12 Aralık 2005 tarihleri arasında yapılan "Geniş Kapsamlı Analiz Çalışmaları " na ait olan masraf formunu indirmek için tıklayınız. (09.12.2005)
DUYURU !! Bilgisayar lab paket 1 için yayımlanan idareci el kitabında fiyat tablosunun bir kısmı eksik kalmıştır. Demirbaşa kaydetmek için gerekli olan bu dosyayı indirmek için tıklayınız.
DUYURU !! 05-07 Aralık 2005 tarihinde yapılacak olan Modul Yazım Eğitimi makam onayı ve aktivite ve konaklama yerlerinin listelerini indirmek için tıklayınız.(29.11.2005)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında İş Piyasası çalışmaları kapsamında,19 Ekim-18 Kasım 2005 tarihleri arasında yapılan "Yeni Alanlarda Sektör Taraması" çalışmaları için gerekli olan masraf formunu indirmek için tıklayınız. (25.11.2005)
DUYURU !!MEGEP Projesi kapsamında 21 Kasım-12 Aralık 2005 tarihleri arasında yapılacak İş Piyasası Çalışmaları onayını indirmek için tıklayınız. (23.11.2005)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında 11 ve 12. sınıf modul yazım onayını indirmek için tıklayınız. (21.11.2005)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında Tekirdağ İlindeki Mesleki Eğitimin Swot analizi raporu tıklayınız. (31.10.2005)
DUYURU !! Sayın Pilot Kurum Yöneticileri; MEGEP uygulamaları ile ilgili Bakanlık Onayını indirmek için tıklayınız. (13.102005)
DUYURU !! MEGEP Projesi kapsamında gelen ekipmanların etiketlenmesi için gerekli dökümanları indirmek için tıklayınız. (Etiketler Yönetici ve/veya Eğitici Eğitiminde Dağıtılacaktır). (05.102005)
DUYURU !! Modul Yazacak Öğretmenler için "Modul Yazım Şablonunu" indirmek için tıklayınız.
DUYURU !! Pilot Kurumlardaki Degisim Önderi Ögretmen ve Program Koordinatörü Ögretmenlerin Görevlendirme Onayi için tıklayınız.
DUYURU !! Eşleştirme Yapan Kurumlar; Eşleştirme sonunda doldurulması gereken rapor formunu indirmek için tıklayınız.(23.09.2005)
DUYURU !! Modul yazan Ögretmenler Modullerini Bölge Ofislerine teslim edeceklerdir. Moduller 2 adet Cd ve 1 adet yazılı döküman olarak ve modul yazımı bittikten hemen sonra teslim edilecektir. Modülleri teslim ederken doldurulacak formu indirmek için tıklayınız.
DUYURU !! MEGEP Projesi “105 pilot Kuruma Bilgisayar Laboratuarlari Kurulmasi” paket 1 teslim alma idareci el kitabinı indirmek için tıklayınız.(19.07.2005)
DUYURU !! Pilot Kurumlara yapılacak ekipman yardımı ile ilgili aşağıdaki husulara önem gösterilmesi gerekmektedir. (Dağıtımlar Temmuz ayı içerisinde yapılacak).

1. 105 Pilot Kuruma kurulacak olan Bilgisayar Laboratuarlari için Paket 2 (Yazici-Tarayici- Akilli Tahta-Tahta –Projektör) dagitima basliyor. Herhangi bir sorun yaşamamak için komisyonların kurulması gerekmektedir. Teslim alma üstyazisi ve idareci el Kitabi için tıklayınız.

2. Bilgisayar Laboratuarlarinin bilgisayarlari gelecek. Bunlarin donanımlı ve verimli çalışması için okulların gerekli elektrik tesisatlarını hazırlaması gerekmektedir.Bunun için elektrik ile ilgili hazır olması gerekn şartlar vardır. Bu şartlar için tıklayınız. (20.06.2005)

DUYURU !! MEGEP Pilot Okullarında 2005-2006 Yılı Egitim-Ögretim Uygulamaları Resmi Yazısı için tıklayınız. (03.06.2005)
MEGEP Ekipman dagtimi(paket 4) Resmi Yazı ve Ekipman Teslim Alma İdareci El Kitabı İçin tıklayınız
 

 

 

 

 

11-12-13 Şubat 2005 tarihinde Educaturk fuarı yapılmıştır.

 
Pilot Projeler için tıklayınız
 

 

 

 

 

04.01.2005 tarihinde İstanbul' da Pilot Kurumların İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı yapılmıştır.

 
Pilot Kurumların İzlenmesi ve Değerlendirilmesi Toplantısı Powerpoint Sumumu için tıklayınız
 

 

 

 

 

16.12.2004 tarihinde İstanbul Bölgesi 3. BDK toplantısı Tekirdağ da yapılmıştır.